• Обновено
Мини Влажност Термометар Метри Круг Часовник во облик на Затворено на Отворено Hygrometer Влажност Температура на Метар Мерач

Мини Влажност Термометар Метри Круг Часовник во облик на Затворено на Отворено Hygrometer Влажност Температура на

DEN 34.56

Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
OOTDTY
Стил:
Ѕидот Виси
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Моќност Тип:
Никој
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
49°C & Под
Број На Модел На:
Термометар Метри
Употреба:
Внатрешна
Теорија:
Сензор На Температура На
Температура, мерење на прецизноста:
+ / - 1 ° или помалку (10 ~ 32 °), плус или минус 2 ° или помалку (други)
Влажност на мерење на точност:
+ / - 5% или помалку , плус или минус 7% или помалку , плус или минус 9% или помалку
димензија:
7cm(Диа)*2cm(H)( приближно)
Влажност мерен опсег:
20 до 100%

Купувачи како што избираат