• Обновено
2015 година Нови Високи Перформанси ДП-150 150Psi 40w 24v DC пумпа/Self-priming пумпа/за Перење, автомобил дијафрагмата пумпа

2015 година Нови Високи Перформанси ДП-150 150Psi 40w 24v DC пумпа/Self-priming пумпа/за Перење, автомобил дијафрагмата

DEN 1416.00

Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на предлогот

моќност:
Електричен
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Притисок:
Висок Притисок
Примена:
Премерување
Standard or Nonstandard:
Стандард
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Број На Модел На:
ДП-150
Гориво:
Електричен
Напон(VDC):
24
Макс Електрична Струја(A):
4
Max. Капацитет(LPM):
5.3
Револуција(вртежи во минута):
1200
Max. притисок(PSI)/(Mpa):
150/1.0
Вшмукување hight(м):
5
Моќност(w):
40
Температура на медиум (℃):
60
сува работи:
Дозволете
Авто-priming функција:
Yes

Купувачи како што избираат