• Обновено
1pc 100WHigh Перформанси 220V Забен Лак Аргон Место Заварувач Благородни метали Заварување Машина Чист титаниум метал Аргон Место Заварувач

1pc 100WHigh Перформанси 220V Забен Лак Аргон Место Заварувач Благородни метали Заварување Машина Чист титаниум метал

DEN 21120.00

Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на предлогот

Димензии:
280*160*230mm
Бренд Име:
LZHZXY
Број На Модел На:
Стоматолошки аргон лачно заварување машина место заварување машина
Номинална Капацитет:
5L / min
Тежина:
about 9KG
Употреба:
Забен техничар поле
Max. Заварување Дебелина:
3мм
Број На Производ:
FL1165
Влезен напон / фреквенција:
220V / 50HZ
Заварување напон:
40V
Влезна Моќност:
100W
Заварување Тековната:
50 ~ 60A
осигурување цевка:
250V / 2.0 НА
Заварување време:
Заварување време 3 ~ 30ms
Заштита класа:
IP21
Снабдување притисок:
> 0.1 Mpa
Максимална аргон потрошувачка:
5L / min

Купувачи како што избираат