• Обновено
Tokina ВО-X 16-28 mm f/2.8 Про FX Објектив за Nikon D600 D610 D700 D750 D800 D810 D4 D5 Df

Tokina ВО-X 16-28 mm f/2.8 Про FX Објектив за Nikon D600 D610 D700 D750 D800 D810 D4 D5 Df

DEN 15960.00

Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на предлогот

Интерфејс Тип:
NIKON
Употреба:
Камерата
Минимална Отворот:
F22
Целосна Рамка:
Yes
Фокус Тип:
Широк Агол-Зум
Тип:
Зум Објектив
Леќа Тип:
автоматски
Тежина:
901g-1000g
Режим На Фокус:
Af, Мф
Бренд Име:
NIKON
Пакет:
Yes
Сцена Тип:
Патување,Сценографијата
Број на Дијафрагмата Ножеви:
9 Ножеви
Број На Модел На:
AT-X 16-28mm f/2.8 Про FX
Максимална Бленда:
f/2.8

Купувачи како што избираат