• Обновено
Прекрасни Деца Цвет Девојка се Облекуваат Tulle Девојки Туту Фустан Деца Принцеза бал За Девојки Свадбена Церемонија Партија Фустани 1-14Y

Прекрасни Деца Цвет Девојка се Облекуваат Tulle Девојки Туту Фустан Деца Принцеза бал За Девојки Свадбена Церемонија

DEN 1872.00

Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на предлогот

Дете НИ Големина:
2T, 3T, 4T, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 12M
Број На Модел На:
девојки фустан
Фустани Должина:
Глуждот Должина
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Стил:
Повик
Декорација:
Цвеќиња
Силуета:
Бал
Sleeve Стил:
Редовни
Материјал:
Полиестер,Voile,Најлон,Spandex,Viscose,Mesh,Сатен
Вграден Градник:
No
Шаблон Тип:
Цврста
Бренд Име:
принцезата туту
Јака:
Shoulderless
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Одделот За Името:
Деца
Пол:
Девојки
Ткаенина Тип:
tulle
квалитет:
Висок квалитет
Возрасна Група:
1-14 години Девојки,Деца
Име:
Цвет Девојка Фустани
боја:
Како слика,Лубеницата Црвена+Злато+Сина
Стил:
Симпатична,Лолита Стил,Формалната
Сезоната:
Пролет,Лето,Есен,Зима,Сите сезони
дизајн:
Деца Девојка Бал Фустан
Повод:
Партија,Свадба,Фестивал,Роденден,Фото Проп,Церемонија,Перформанси
Може да се прилагоди:
Yes(да Може да се направи во различни Бои/Големина)

Купувачи како што избираат