• Обновено
Уметноста Подарок Биста на една Млада Жена (Госпоѓица Marthe) Amedeo Modigliani Слика на Платно со Висок квалитет Рака насликани

Уметноста Подарок Биста на една Млада Жена (Госпоѓица Marthe) Amedeo Modigliani Слика на Платно со Висок квалитет

DEN 2568.00

Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на предлогот

Големина (Инчен):
18 X 27, 20 Х 30, 24 X 36, 30 X 45, 40 X 60, 48 X 72
Тип:
Масла
Предмети:
Слика Слика
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство
Рамка на режимот:
Формулиран
Материјал:
Лен
Стил:
Impressionist
Рамка:
No
Медиум:
Масло
Поддршка База:
Платно
Форма:
Еден
Техника:
Рачно Насликани
Обликот:
правоаголник
оригиналниот:
No
Бренд Име:
Zemalu
помош:
3
Iid:
2879
M:
M2

Купувачи како што избираат