• Обновено
2А Осигурач 0-16bar(232psi) 12VDC NPT1/4 0.5% Воздушниот Компресор или Пумпа за Вода Интелигентни Дигитален Притисок Префрлате

2А Осигурач 0-16bar(232psi) 12VDC NPT1/4 0.5% Воздушниот Компресор или Пумпа за Вода Интелигентни Дигитален Притисок

DEN 708.00

Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на предлогот

Dial Дијаметар:
2 - 3.9 Инчи
Макс Мерен Опсег:
200 PSI & Над
Дисплеј Тип:
Дигитални
Број На Модел На:
BX-DPS21P
Бренд Име:
BENXU
Притисок Опсег:
0-16bar со 2A осигурач
Напојување:
12VDC
Притисок Connction:
NPT1/4
Точноста:
0.5%FS
Преоптоварување На Капацитетот:
200%
Поставување опсег:
Некој во рамките на целосен опсег на мерење на
Излез:
ON/OFF сигнал со реле
Реле капацитет:
240V 5A
Фреквенција:
5 пати/втор
Заштеда На Функција:
Тоа може да се спаси сите поставување автоматски ако на електричната енергија

Купувачи како што избираат