• Обновено
Оригиналниот intel Core I5 3470 I5 3470 3.2 GHz, Quad-Core LGA 1155 L3 Кеш 6MB Десктоп ПРОЦЕСОРОТ

Оригиналниот intel Core I5 3470 I5 3470 3.2 GHz, Quad-Core LGA 1155 L3 Кеш 6MB Десктоп ПРОЦЕСОРОТ

DEN 2565.12

Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на предлогот

Тип:
Quad-Core
64-Битна Поддршка:
Yes
фреквенција на процесорот:
3.2 GHz
Тип На Процесор:
intel core
Интерфејс Тип:
1155
Објектот Состојба:
Користи
Бренд Име:
Intel
L2 Кеш Капацитет:
256 KB
Чип Процес:
32 нанометри
Главната Фреквенција:
3.2
Примена:
Десктоп
Број На Модел На:
I5 3470
Пакет:
No
Тип Socket:
LGA 1155
L3 Кеш Капацитет:
6 MB
Почетен Датум:
2012
Процесор Бренд:
Intel
моќност:
77 W
Број на јадра:
Quad-Core
Intel Модел:
I5 3470
L2 Кеш:
8MB

Купувачи како што избираат