• Обновено
1730Mbps Безжична 9260NGW Wifi Мрежа Картичка За Intel 9260 AC Двојна Бенд NGFF 802.11 ac Bluetooth 5.0 Со 2x Антени за Лаптоп

1730Mbps Безжична 9260NGW Wifi Мрежа Картичка За Intel 9260 AC Двојна Бенд NGFF 802.11 ac Bluetooth 5.0 Со 2x Антени

DEN 506.40

Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на предлогот

Тип:
Безжичната
Вид:
Внатрешна
Lan Пренос Го Оценувате:
1000M Ethernet
Безжичен Протокол:
802.11 a/g,802.11 n,802.11 ac
Пакет:
Yes
Примена:
Лаптоп
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Интерфејс Тип:
NGFF
сертификација:
CE ВАЛУТНА
Број На Модел На:
Intel 9260NGW
Бренд Име:
fenvi
Преносот Го Оценувате:
1300Mbps
Применливи Тип На Мрежа:
Gigabit Ethernet
Адаптер Приклучок:
мини pci-e
Брзина На Пренос:
1200 Mbps
Должина:
22mm x 30mm x 2.4mm
Состојба:
Нови
максимална брзина:
1.73 Gbps
бендови:
2.4 GMhz,5GMhz(160Mhz)
TX/RX Потоци:
2x2
Тежина:
M.2 2230
За усогласеност:
FIPS,FISMA
Оперативни системи:
Само работа со Microsoft Windows 10/Linux/Google Chrome оперативен СИСТЕМ
Интегриран Bluetooth:
Yes
Bluetooth Верзија :
BT 5.0
Акции:
100% оригинални Intel 9260 во парк

Купувачи како што избираат