• Обновено
Уметничка слика Дома декор платно животинско масло сликарство рачно изработени животинско уметност слоновите семејство сликарство

Уметничка слика Дома декор платно животинско масло сликарство рачно изработени животинско уметност слоновите семејство

DEN 1978.32

Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на предлогот

Големина (Инчен):
50x75cm, 60x90cm, 100x150cm
боја:
Валани платно, Галерија завиткани
Бренд Име:
juwe
Рамка:
No
Техника:
Рачно Насликани
оригиналниот:
No
Рамка на режимот:
Frameless Огледала
Предмети:
Животните
Медиум:
Масло
Обликот:
правоаголник
Тип:
Масла
Стил:
Impressionist
Форма:
Еден
Материјал:
Лен
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство
Поддршка База:
Платно
Број На Модел На:
U2M005
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Тип:
Handpainted

Купувачи како што избираат