• Обновено
Уверение Чарлс Colvard Круг Брилијантен Срца и Стрели 1.9 КТ VVS D Боја Одлично се Намали Moissanite Камен

Уверение Чарлс Colvard Круг Брилијантен Срца и Стрели 1.9 КТ VVS D Боја Одлично се Намали Moissanite Камен

DEN 22559.76

Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на предлогот

Парична казна или Моден:
Парична казна
Бренд Име:
STARYEE
Главниот Камен:
Moissanite
Certificate Type:
CCGTC
Сертификат Број:
SZ1703154776
боја:
Бела
Moissanite Камења:
Чарлс & Colvard Засекогаш Еден
Moissanite Боја:
Бела Безбоен ( D-E-F)
Moissanite Јасност:
Око-Чиста(VVS-VS)
Moissanite Намали:
Срцата & Стрели
Тестирање Резултат:
Дијамант Тестер Позитивен Тест
Сертификат:
Чарлс & Colvard Сертификат
Пакување:
Дијамант Кутија&Стандарден Пакет
Дијамант Еквивалентната Тежина:
1.9 Карат
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Дијамант Карат Тежина:
1.6 КТ 8мм

Купувачи како што избираат