• Обновено
Подобар Квалитет на ДП-70 70Psi 150w 12v DC мини пумпа за вода

Подобар Квалитет на ДП-70 70Psi 150w 12v DC мини пумпа за вода

DEN 2064.00

Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на предлогот

моќност:
Електричен
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Притисок:
Висок Притисок
Примена:
Премерување
Standard or Nonstandard:
Стандард
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Број На Модел На:
ДП-70
Гориво:
Електричен
Напон(VDC):
12
Макс Електрична Струја(A):
13
Max. Капацитет(Gpm)/(LPM):
5.0/19
Max. притисок(PSI)/(Mpa):
70/0.5
Вшмукување hight(м):
2.2
Моќност(w):
150
Температура на медиум (℃):
60
сува работи:
Дозволете
Авто-priming функција:
Yes
Кол.:
4

Купувачи како што избираат