• Обновено
12V Соларни Задолжен Контролор 20A 24V PWM Панел Батеријата Регулатор на LCD со USB 5V и Сите Параметри Може да Се Покажа и Settable

12V Соларни Задолжен Контролор 20A 24V PWM Панел Батеријата Регулатор на LCD со USB 5V и Сите Параметри Може да Се

DEN 540.00

Залиха
Достапно за нарачка

Карактеристики на предлогот

Максимална Струја:
20A
Број На Модел На:
SL03-20A
is_customized:
Yes
Примена:
Сончевиот Систем Контролер
Бренд Име:
EPever
Номинална Напон:
12v 24v авто работа
Дозволен Напон на соларен панел :
Стоп-Бесплатно-Напон :
стандардно 14.4 V/28.8 V(може да setting9V-35V)
Плови-бесплатно-напон:
стандардно 13.6 V/27.2 V(може да setting9V-35V)
Низок Напон Reconnected :
стандардно 12.4 V/24.8 V(може да setting9V-35V)
Нисконапонски Исклучување:
стандардно 10.8 V/21.6 V(може да setting9V-35V)
Не оптоварување тековната загуби :
Температурна компензација:
(0~-5mv)/2V/℃
заштита оценки:
IP30
Инсталација кабел област:
Објектот:
12v соларни задолжен контролор 24v

Купувачи како што избираат